Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zbyněk Hraba: Ze zátiší přes portrét do krajiny – linoryty

21. 5.-26. 7. / / Grafický design

Do 26.7.2020 bude v  Galerii u zřícené lávky, Povltavská 42/21, Praha – Troja (bus 112 do zast. Kovárna a pak k řece), přístupná zajímavá a rozsáhlá výstava Zbyňka Hraby: Ze zátiší přes portrét do krajiny – linoryty.

ZbyněkHraba nám ze své tvorby představuje líbivé zátiší, portréty a krajiny zhotovené technikou barevného linorytu.
Na první pohled zaujmou především jeho krajiny kouzelnou hrou světla a stínu, výraznou stopou pointilizmu, kubizmu, postimpresionizmu V. van Gogha, v mnoha dalších je patrný otisk Váchalova vlivu.
Jak říká sám autor, je při své tvorbě natolik pohlcen hravostí a nevyzpytatelností techniky barevného linorytu, že je až překvapen z konečného výsledku.
Na tuto vtipnou výpověď navazuje další aspekt jeho tvorby, a sice záhadné postavy v krajinách, tu připomínající pohádkové bytosti nebo meditující osoby, zmatené lyžaře či vyděšená děvčata.

Zbyněk Hraba

*26. 4. 1960 v Praze. Studoval na Střední průmyslové škole grafické a Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Řadu let pracoval v různých nakladatelstvích jako výtvarný redaktor. Kromě barevného linorytu se věnuje užité grafice, zejména knižní typografii. Linoryty tvoří většinou z jedné desky technikou postupného odrývání a tištění jednotlivých barev. 

Více informací na webu: www.zbynek-hraba.cz

Zahájení vernisáže výstavy Zbyňka Hraby proběhlo za krásného počasí před budovou galerie.
Příjemný hudební doprovod v podání Zbyňka Malého (housle) a Jakuba Trnavského (kytara) trval dlouho do večera.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zbyněk Hraba: Ze zátiší přes portrét do krajiny – linoryty