Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Stanislav Libenský Award 2023

Pouze do 23. 9. 2023 je v Tereziánském křídle Starého královského paláce Pražského hradu, Pražský Hrad, III.nádvoří a pak Plečnikovým býčím schodištěm dolů, Praha 1, zdarma přístupná krásná výstava mezinárodní ceny Stanislav Libenský Award 2023.

Pořadí laureátů ceny pro rok 2023:

1. místo: Ondřej Kábele (Česká republika)

2. místo: Ibrahim Erdogan (Turecko / Německo)

3.místo: Liao Wenwen (Čína)

Speciální cena: Elena Esposito (USA)

Stanislav Libenský Award (založ. r. 2009) je jediná mezinárodní soutěžní výstava skla na světě, do které se mohou hlásit čerství absolventi

Stanislav Libenský je považován za významného českého sklářského umělce a pedagoga, jehož díla vytvořena ve spolupráci s Jaroslavou Brychtovou, jsou vystavena v muzeích a galeriích po celém světě. Kromě vlastní tvorby rovněž vyučoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a byl ředitelem a pedagogem na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě, kde také trvale žil a tvořil po většinu svého života.

Soutěž slouží k mezinárodní prezentaci mladých sklářských umělců. Cílem soutěže je pomoci rozvíjet mezi nimi sklářské umění a porovnávat různé přístupy a způsoby práce. Iniciátor soutěže – Pražská galerie českého skla (PGČS) doufá, že díky této soutěži a následné dlouhodobé výstavě pomůže mladým umělcům vstoupit do světa businessu a prozkoumat potenciál skla ve výtvarném umění.

Na každé z předcházejících výstav bylo k vidění mnoho vynikajících děl z 40 zemí a 68 vysokých škol.

http://www.libenskyaward.org/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Stanislav Libenský Award 2023