Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy fotografií Pavla Koppa: Naše normalizace

1. 11.-29. 11. / / Fotografie

Do 29.11.2019 můžete v Tower park Prague – na Žižkovské televizní věži, Mahlerovy sady 1, Praha 3, navštívit zajímavou výstavu fotografií Pavla Koppa: Naše normalizace.

Text autora k výstavě:

Na letošní rok 2019 připadá důležité 30. výročí naší Sametové revoluce, a tak máme příležitost k určitému ohlédnutí.

Vyrostla nám nová generace, která už totalitu nepamatuje, ale myslím, že i tu je třeba si občas připomenout, protože je součástí naší pohnuté historie.

Uvítal jsem proto nápad pana režiséra Jana Rouska natočit televizní film o období od srpna 1968 do listopadu 1989 pod názvem EPOCHA, na jeho výzvu jsem se týden hrabal ve svých starých negativech, a některé fotky mu pak nabídl. Potěšilo mě, že ho zaujaly a že mi přislíbil je do svého filmu použít.

Ty fotky ale po letech oslovily i mě, a tak jsem se rozhodl ukázat část z nich i Vám na této výstavě pod názvem NAŠE NORMALIZACE. Jsou zde uvedeny i s titulky, které normálně nepoužívám, jenže naše děti o té době už ví velmi málo. Fotografie, které zde vidíte, vznikaly spontánně, některé jen jako rodinné a mnohé z nich byly tehdy nepublikovatelné. Takže zde najdete i obě moje děti, dceru Kláru a syna Pavla, manželku Ludmilu a jejího otce, p. ing. Turka. Berme to jako svědectví, protože i oni byli součástí té doby.

Chci tedy poděkovat panu režiséru Rouskovi za jeho iniciativu s televizním filmem, dále paní Evě Stehlíkové, manažerce Tower Park Praha, která mi okamžitě nabídla výstavní prostory na Žižkovské televizní věži, svému synu Pavlovi za zhotovení pozvánky, přípravu fotek a katalogu a konečně svému galeristovi panu Norbertu Šlachtovi, který fotografie bleskově vytiskl a zarámoval.

Tentokrát stačil nápad a najednou bylo všechno jednoduché, pocítil jsem odlesk toho tehdejšího sametového vzepětí před třiceti lety, kdy jsme si všichni chtěli pomáhat.

A tak přeji sobě i Vám, aby nám to ještě chvíli vydrželo.

Pavel Kopp

….

Kurátor výstavy: Norbert Šlachta

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy fotografií Pavla Koppa: Naše normalizace