Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 100. výročí Společnosti rytců a kaligrafů Xiling Seal

22. 8.-29. 8. / / Grafický design

Do 29.8.2019 bude v budově R3, sekce 1F, Rustonka, Sokolovská 115, Praha 8 (u metra Invalidovna, výstava je v úplně posledním vchodu směrem k Palmovce (ven z centra)), v Evropském česko čínském mezinárodním centru, přístupná krásná a zajímavá výstava ke 100. výročí Společnosti rytců a kaligrafů Xiling Seal.

Dne 22.8.2019 se v nově otevřeném Evropském česko-čínském centru na Praze 8 konalo slavnostní zahájení výstavy umělců Společnosti Xiling.
Společnost Xiling byla založena v roce 1904. Sídlí v malebném zákoutí na břehu Západního jezera ve městě Hangzhou. V současné době sdružuje více než 500 umělců – rytců pečetí, malířů a kaligrafů.
U příležitosti stého výročí existence společnosti vznikla myšlenka připravit vzorovou kolekci, která bude každý rok vystavena v některém městě s kulturní tradicí. První výstava se konala v Los Angeles, druhá v Paříži. Následovala Ankara, Haag a Budapešt, mimo Evropu zavítala výstava na Sri Lanku a do Austrálie.
Pražské uvedení bylo spojeno s oslavou 70. výročí založení diplomatických vztahů mezi Čínou a Českou republikou.

Pod záštitou: Velvyslanectví Čínské lidové republiky v České republice

Hostitel: Společnost rytců a kaligrafů Xiling Seal Europe Huajie Development s.r.o.

Organizátor: Czech-China Centrum, z.s.

www.ccspol.org

Sponzoři: Czech Chinese calligraphy Association Federation of Literary and ArtCircles of The European federation of Chinese Organization Nanyang Cultural and Art Exchange Center

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 100. výročí Společnosti rytců a kaligrafů Xiling Seal