Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Třeštík “This is who we are”

25. 6.-31. 8. / / Fotografie

Do 31.8.2020 bude ve Ski a Bike Centrum Radotín, Na Betonce 114/2, Praha 5 – Radotín, přístupná zajímavá výstava fotografií Tomáše Třeštíka:  “This is who we are”.

Vzpomínáte na ten pocit, když jste poprvé zdolali kopec za vaším městem? Když jste znovu překonali sami sebe v počtu ujetých kilometrů? Nezáleží na tom, jestli překonáte světový rekord nebo jen uberete pár vteřin ze svého nejlepšího času cestou z práce. Pocit, který nás provází po tom, co sundáme nohy z pedálů, nás totiž všechny spojuje. Jeden z nejuznávanějších českých fotografů Tomáš Třeštík zachytil ve svých portrétech emoce ihned po skončení závodu, tréninku nebo obyčejné vyjížďky známých českých osobností nejen z cyklistického světa. Prostorem pro představení unikátní série portrétů se stala „meka sportovních aktivit“, bývalá Vindyšova továrna na sportovní náčiní v Radotíně.

Tomáš Třeštík
Narodil se v roce 1978 v Praze. Je synem dokumentaristky Heleny Třeštíkové a architekta Michaela Třeštíka.
Po gymnáziu vystudoval obor fotografie na FAMU.
Před jeho fotoaparátem pózovalo mnoho známých osobností české i světové umělecké scény.
Mezi Pražany je znám také sérií sedmi portrétů letenských bezdomovců, vystavených v galerii Artwall, kteří kvůli policejnímu zásahu ztratili svoje útočiště a byli nuceni po řadě let opustit svoje „domovy“.
Kromě street fotografie se Tomáš věnuje i reklamní fotografii, kde se podílí na velkých kampaních. Fotí také pro časopisy.
V neposlední řadě jej zajisté všichni znáte díky jeho sérii „balkónovek”. V prvním patře domu v Kostelní ulici, kde Tomáš Třeštík bydlí, vzniklo, za zhruba devět let, přes dva tisíce fotografických portrétů.
Na sociálních sítích je velmi aktivní a společně s manželkou, spisovatelkou Radkou Třeštíkovou, sdílí momenty a postřehy ze svého soukromého i pracovního života.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Třeštík “This is who we are”