Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy Z karantény

23. 7.-23. 8. / / Fotografie

Do 23.8.2020 bude v komunitní kobce č. 17 na Hořejším nábřeží, Smíchovská náplavka (pro pěší sem je nejblíž metro/tram Na Knížecí a jen o trochu dál metro/tram Anděl), přístupná velmi zajímavá skupinová výstava Z karantény.

„Jedno je jisté. Vykročíme-li nebo jsme vytěsněni z naší komfortní zóny, začnou se dít věci. “

Je pošetilé předstírat, že se některé nepříjemné události v našem životě nestaly, jenom proto, abychom si zakonzervovali pouze dobré vzpomínky. Naopak. Potřebujeme se učit novým situacím a řešit nové výzvy, ať už jsou jakékoliv.

Osm umělců, osm pohledů. Retrospekce jedné relativně krátké etapy života, která dala nový impulz jejich práci, přeskládala jim, tak jako nám všem, hodnotové preference a možná, ve svojí tragikomičnosti, pomohla nahlížet na svět kolem novým prizmatem.

Ponechme teď bezbřehé lamentace a nekonečné polemiky o tom, jak koronavirová krize a následná opatření ochromila přirozené prostředí a flow snad všech umělecký odvětví. Stejně se nedobereme žádného srozumitelného resumé. Pojďme místo toho společně poodkrýt alespoň malý fragment toho, jak nastalá situace ovlivnila nejen tvůrčí sekvenci Krištof Kintera, Jan Kaláb, Michal Škapa, David Böhm Jiří Franta, Tomáš Hřivnáč, Jaromír 99 a František Ortmann, ale především jejich myšlenkové pochody.

S nápadem uspořádat výstavu Z karantény 2020 přišel právě fotograf František Ortmann. Oslovil několik umělců, jejichž tvorby si váží a výsledkem je tato unikátní společná exhibice.  Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy Z karantény