Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž skupinové výstavy A T M O 8 / 8

Do 26.8.2017 bude v Archipu, Františka Křížka 1, Praha 7, přístupná v prostoru ve 2.patře zadním schodištěm (přes dvůr) velmi zajímavá výstava A T M O 8 / 8.

Vystavují: Antonie Stanová / Samuel Stano / Luisa Bělohlávková / Natalia Poniatowska

Výstava se zaměřuje na představení tvorby mladých nadějných umělců, zachycení stávající fáze jejich výtvarného vývoje. Je projevem podpory jejich umělecké práce, zároveň dává umělcům příležitost vypozorovat stav veřejnosti vůči jejich dílům. Jde o prezentaci tvorby v uvolněném kontextu; stejně tak jako znalejší publikum by výstava měla přilákat i lidi, kteří se nutně o umění nezajímají.

Vybrána je hrstka umělců – tři čeští studenti Antonie Stanová, Samuel Stano a Luisa Bělohlávková a jedna polská studentka působící v Glasgow Natalia Poniatowska, kterým je záměrně poskytnut velký prostor pro vystavení třeba i několika různých sérií či etap tvorby. Dochází ke spolupráci mezi místními umělci a zahraniční umělkyní, tudíž je akce příležitostí k oboustrannému rozšíření si obzorů, obohacení se. Prolínají se zde též různá média tvorby (malba, fotografie, práce s textiliemi, práce s porcelánem a keramikou), přičemž všechna díla působí především na emoční rovině; nostalgie, něžnost či jemost jsou slova vystihující díla umělců.

Kurátorkou výstavy je Mina Zybartas, která je věkově blízká vystaveným, momentálně studuje dějiny umění ve Velké Británii. Považuje za smysluplné představení mladých neetablovaných umělců, jejichž tvorba má v jejích očích potenciál a zaslouží si větší pozornost.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž skupinové výstavy A T M O 8 / 8