Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž privátní výstavy Veroniky Drahotové: Člověk / Nečlověk

8. 10.-15. 12. / / Malba

Do 15.12.2020 bude v Idea Delivery Lab v 5.patře budovy IdeaSense, Štefánikova 248/32, Praha 5, pouze pro vážné zájemce a na předchozí objednání přístupná zajímavá a krásná výstava Veroniky Drahotové: Člověk / Nečlověk.

Veronika Drahotová (*1975) byla jako výjimečný talent přijatá předčasně na Akademii výtvarných umění v Praze. Jako velmi mladá se koncem 90. let už objevovala na zdejší umělecké scéně. Její emocionální, živý a téměř naivní projev velmi zaujal. Zabývá se figurální i abstraktní malbou, její projev obsahuje vždycky nějaký příběh. Kromě malby ji však zajímají i další média: navrhla několik multimediálních projektů, z nichž byla realizováno například náročné duhové osvětlení Pražského hradu v akci Umělecké dílo ve veřejném prostoru v roce 1998. Sama autorka také iniciovala vznik galerie současného umění Home, kterou vedla s umělkyní Veronikou Bromovou. Její práce jsou vystavovány na mnoha zahraničních i českých přehlídkách.

V rámci otevření proběhla fashion performance “Die Fruchte”

Účinkující:

Veronika Šrek Bromová

Veronika Drahotová

Hanele Poislová

Jana Orlová

Marie Hladíková Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž privátní výstavy Veroniky Drahotové: Člověk / Nečlověk