Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž privátní výstavy Josefa Zlamala a módní přehlídka Andrey Vytlačilové

17. 9.-31. 10. / / Malba

Do 31.10.2019 se mohou vážní zájemci z řad sběratelů objednat na soukromou prohlídku prodejní výstavy obrazů a soch Josefa Zlamala a hedvábných autorských šátků Andrey Vytlačilové v krásných kancelářích privátní VIP společnosti v centru Prahy. Návštěva výstavy je možná jen po předchozím objednání u týmu Studia Zlamal na e-mailu zlamal10@gmail.com.

Výstava je jedinečným a prvním projektem partnerské a tvůrčí dvojice Andrea Vytlačilová a Josef Zlamal, kde se umění prolíná s módou. Projekt prezentuje nejaktuálnější tvorbu ovlivněnou společným časem stráveným v zahraničí v průběhu posledního roku, kdy Andrea žila s Josefem v Londýně, Stockholmu, New Yorku a Paříži.

Andrea prezentuje tři kolekce hedvábných autorských šátku, které během vernisáže vynesla např. Terezie Kovalová a nebo Ester Geislerová. Kolekce inspirovaná Paříží zde byla představena vůbec poprvé. Šátky vznikají unikátní technikou, kterou Andrea objevila během svých studií na prestižní škole Central Saint Martins v Londýně, kde letos završuje úspěšně své studium finální kolekcí.

Josef představuje díla ze série slonů, která přináší do jeho tvorby zcela nový element, radost, humor, ale i něhu. Slon je obecně vnímán jako symbol štěstí a úspěchu. Při bližším pozorování ale také zjišťujeme, jak blízko je nám lidem a kolik emocí dokáže vyjádřit pouhým dotykem svého chobotu. Zastoupena jsou jak komorní díla na stříbře, tak i monumentální obrazy na plátně, které nebyly doposud veřejně prezentovány. Na výstavě jsou zastoupeny i plastiky, které vznikly ve spolupráci se sochařem Richardem Stiplem.

Tento projekt je součástí dlouhodobé vize Andrey a Josefa, kterou se společně rozhodli realizovat v ČR. Jejím cílem je pozitivně inspirovat a integrovat zahraniční zkušenost v rodném prostředí, neboť právě skrze pracovní a životní cestu do zahraničí začali objevovat důležitost osobní vazby na místa, ze kterých pocházejí. Tím, že oba dva vyrostli v malé obci, věří, že jejich příběh může někoho ponouknout k odvaze jít si za svým snem či cílem, který se mu může v danou chvíli připadat nedosažitelný.

“Chceme inspirovat a motivovat lidi, kteří si hledají svou vlastní cestu životem. Jsme přesvědčeni, že umění a móda mohou být pevnou součástí všedního dne každého z nás.” dodává Andrea a Josef.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž privátní výstavy Josefa Zlamala a módní přehlídka Andrey Vytlačilové