Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Našic: Fotografie z natáčení oscarového filmu Amadeus

10. 6.-31. 12. / / Film

Cca do 31.12.2020 bude v Diversion Bistru, Mělnická 12, Praha 5 – Újezd, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Petra Našice: Fotografie z natáčení oscarového filmu Amadeus.

Petr Našic, divadelní a filmový fotograf, jenž vystudoval pražskou DAMU a ve studiu pokračoval na Brooklyn Academy Of Music na ní představuje fotografie, které fotil při natáčení slavného oscarového filmu Amadeus.

„Byla to doba temna a nikdo neměl takové štěstí, ale byla to spíš klika, ne vysněné přání“ říká fotograf, který tuto možnost dostal na přímluvu architekta Josefa Svobody.

„V té době se vše nadmíru prověřovalo a hlídalo, veškeré aktivity byly nesvobodné a takřka nemožné, já bral spíš tuto zkušenost jako možnost u něčeho být a něco vidět. Miloš Forman byl skvělý a jeho štáb taky“,…dodává Petr Našic.

Jeho fotografie zdobí stěny příjemného Diversion Bistra, jsou na nich herci, kompars, filmový štáb a Malá Strana, jak si ji pamatujou pamětníci před rokem 1989. Na zdi je též dopis Miloše Formana, jeho poděkování umělci, který slavného pana režiséra svými fotkami nadchnul.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr (B.).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Našic: Fotografie z natáčení oscarového filmu Amadeus