Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž obrazů rakouského umělce Hannese Mleneka a umělecky ztvárněných konferenčních prostor hotelu NH Prague City

22. 11.-31. 1. / / Instalace

22.11.2019 proběhla vernisáž výstavy obrazů rakouského umělce Hannese Mleneka a umělecky ztvárněných konferenčních prostor hotelu NH Prague City, Mozartova 1, Praha 5. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza na mobil (omluvte prosím sníženou kvalitu).

Na vernisáži proběhlo setkání s architekty vídeňské architektonické firmy BEHF, kteří konferenčním prostorám dodali nový vzhled.

Hannes Mlenek

narozen 1949 ve Wiener Neustadt, studoval u prof. Adolfa Frohnera na Vysoké škole uměleckoprůmyslové ve Vídni. Žije ve Vídni a Dolním Rakousku a od března 2016 pracuje ve Spolkovém historickém sochařském ateliéru ve vídeňském Prátru. Od roku 1976 je Hannes Mlenek samostatně činným umělcem. Mlenek realizuje formáty od monumentálních velikostí až po instalace a přeshraniční pozemní instalace. To se odráží i v konferenčních prostorech hotelu NH Prague City: 1 000 m2 koberců a 650 m2 nástěnných panelů znázorňují abstraktní siluetu hor. Lze je také definovat a vnímat jako kolenní klouby.

Ale v návštěvnících samozřejmě okamžitě vyvolá dojem japonských maleb na bambusových stěnách. A to je záměrem. Celkový obraz koberce ukazuje tělesné linie, části končetin v emocionálním napětí, které by měly zahrnovat kontrolu prostoru a těla. Prostor má v návštěvníkovi vyvolat dojem, že je jeho součástí. Dosažení vrcholu vychází z fyzických předpokladů, které můžou vést nejen k zatížení, ale také k dosažení vyšších sfér. Podstatou je filozofická úvaha. Vrcholu se dá dosáhnout nejen na čistě fyzické úrovni, ale i na duchovní. Z toho vychází i rekonstrukce konferenčních prostor, které byly při této příležitosti modernizovány na nejnovější technickou úroveň. Zde se spojení vědění a povýšení do vyšších sfér stává možným. Konferenční prostory se tak pod taktem umění Hannese Mleneka stávají unikátem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž obrazů rakouského umělce Hannese Mleneka a umělecky ztvárněných konferenčních prostor hotelu NH Prague City