Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Next galerie: Rybka Černá

27. 7.-31. 8. / / Malba

Do 31.8.2018 bude v D-zóně v centru Továrna, Pobřežní 8, Praha 8 na bývalém billboardu k vidění výstava velkoformátového obrazu umělkyně Rybka Černá.

Na základě lidské arogance ve vztahu k přírodě pro svou výstavu Rybka Černá zpracovala téma fauna, flóra a lidé.
Součástí vernisáže byla i beseda o situaci na jihu Španělska, kde autorka dlouhodobě pobývá.

https://www.rybkaart.net/

……………………

NEXT galerie sídlí v Továrně Pobřežní, opuštěném domě v pražském Karlíně, kterému jsme začátkem roku dali nový smysl.

V gentrifikované čtvrti jsme si zvykli vídat spíše zaměstnance kancelářských budov na cestě za oběděm v nablýskaných bistrech, kterým se v okolí daří jako houbám po dešti. Teď se tu potkávají i lidé z neziskové organizace Jakodoma, ženy bez domova, knihovníci, psychoterapeutka, výrobci veganských uzenin a další lidé vytvářející pestrou mozaiku různorodosti.

Poskytujeme prostor autorkám/ům neetablovaným na „oficiální“ umělecké scéně. Zaměřuje se na tvorbu kriticky reflektující současná společenská témata v kontextu svého umístění ve veřejném prostoru a potenciálního obecenstva. Název galerie je odvozen od původního znění reklamního billboardu, na němž je umístěna.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Next galerie: Rybka Černá