Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Iva Žůrková: Můj rok v Estonsku

16. 5.-15. 6. / / Fotografie

Do 15.6.2018 bude v Národním informačním centru pro mládež, Na Poříčí 4, Praha 1 (přímo u tram zastávky Nám. Republiky), přístupná zajímavá výstava fotografií Ivy Žůrkové: Můj rok v Estonsku.  Otevřeno je od pondělí do čtvrtka 12:00 – 17:00 hod.

Iva Žůrková se narodila v Olomouci, vystudovala francouzštinu a polštinu na Univerzitě Palackého, během studií strávila rok ve Francii (Lille) a půl roku v Polsku (Varšava). Od února 2016 do února 2017 byla dobrovolnící v Estonsku (Abja-Paluoja). V současné době pracuje v Praze, ve volném čase tančí, fotí, tvoří nebo chodí na procházky po městě nebo do přírody.

IVA: „O Estonsku jsem začala snít po setkání s Indrekem v Polsku. Když mluvil estonsky se svou přítelkyní, znělo to tak krásně, že jsem se rozhodla naučit se tento pro mě zcela neznámý jazyk. O rok později jsem byla na studiích ve Varšavě a jako volitelný předmět jsem si vybrala právě estonštinu. Vyučující Svetlana ve mně ještě více probudila zvědavost a já přešla k dalšímu snu – o cestě do Estonska. Ten se mi splnil další léto, kdy jsem se mohla zúčastnit dvoutýdenního jazykového kurzu estonštiny přímo v Tartu. Při zpáteční cestě mi už bylo jasné, že toto není konec a že se do Estonska potřbuji vrátit – nejlépe tak na rok, žít tam a poznat lépe jazyk, kulturu, zvyky i lidi.
V únoru 2016 jsem odjela na 12 měsíců do Estonska díky EVS (European Voluntary Service) a pracovala jsem jako dobrovolník v kulturním centru v malém městečku na jihu země, kde je opravdu nutné mluvit estonsky, když se chce domluvit s místními obyvateli, kde tradice a folklor stále žijí a kde je příroda na dosah ruky a WiFi úplně všude.  Stále jsem z Estonska nadšená a jsem si jistá, kde budu trávit letní dovolenou!“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Iva Žůrková: Můj rok v Estonsku