Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Honza Homola: Allboom

29. 9.-31. 12. / / Fotografie

Do 31.12.2020 bude v Symphony Cafe & Bar Gallery, v kobce č.12 na Smíchovské náplavce, Hořejší nábřeží, Praha 5,  a také v kobce č.6 na protější novoměstské náplavce, Rašínovo nábřeží, Praha 2, přístupná krásná a zajímavá výstava fotografií Honzy Homoly: Allboom.

Projekt ART332 úspěšně odstartoval před třemi lety výstavou Honzových černobílých, cestovatelských snímků. Od té doby vzniklo mnoho nových obrazů a grafik, které byly postupně prezentovány na třiceti výstách u nás i v zahraničí. V případě Honzy Homoly by byla velká škoda, dát jeho skvělým, světoběžnickým fotkám tak malý prostor. Proto divákům představujeme AllBoom. Autorovy nalezené poklady, úlovky, krásy i děsy, prostě zážitky, které prožil a nasbíral po světě v průběhu asi dvaceti let. Tentokrat v plné barevné palbě.
Honza Homola je umělecky všestranně nadaný člověk, zkrátka multitalent. Je nejen známý kytarista a zpěvák kapely Wohnout a vynikající výtvarník, ale také cestovatel a dobrodruh. S oblibou se vydává do neznámých nebo turisticky nepříliš atraktivních míst a rád se vnímavě toulá. Fotografie z jeho cest jsou nevyspekulované, nekašírované, čistě zážitkové. Vandrovní, který má rád lidi, poznává jiné kultury, vyspí se klidně v pangejtu u silnice, kde je krásně volný. Nehraje na dokonalou techniku snímku, fotí mobilem, jde o syrový a ryzí obsah, o zachycený okamžik, vzpomínku, neopakovatelný prožitek. Jeho fotografie mají silnou energii v tom, že dokáží navodit emoce, přenést a zprostředkovat atmosféru zachyceného místa a děje i člověku, který v dané lokalitě nikdy nebyl. Leckdy “chytne” lidské příběhy ulice, ale v jeho albu poznáme i to, že se pohybuje stranou od civilizace a bloudí neznámými končinami. Honza se neprezentuje jako fotograf řemeslník, ale jako svobodný kluk s báglem na zádech, který vydrží sedět na schodech ghátu hodiny – ne kvůli světlu nebo perfektnímu snímku, ale protože je v tu chvíli šťastný a baví ho pozorovat lidské hemžení se. Ke svým fotkám umí velice poutavě hovořit.
Život je šťavnatý a divoký. Proto jsme se rozhodli ho barevně neomezovat. Ale zprostředkovat divákovi jeho výraznou pestrost.
Fotky, které vám představíme budou barevné. Hodně barevné.
Je mi ctí vám představit AllBoom Honzy Homoly.
Reny Mužíková ART332, kurátorka výstavy
 
Výstavu uvádíme unikátně najednou ve dvou pražských, galerijních kobkách na vltavské Náplavce, které sídlí přes řeku přímo naproti sobě. Přesun z jedné galerie do druhé je možný přívozem rovnou po řece.
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Honza Homola: Allboom