Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eva Jaroňová: Beznadějné vyhlídky (Brno)

22. 2.-28. 3. / / Kresba

Do 28.3.2020 bude v klubu a restauraci Ponava, Lužánecká 3, Brno, přístupná zajímavá výstava obrazů a kreseb Evy Jaroňové: Beznadějné vyhlídky.

Výstava prací na papíře valašské rodačky, který žije v Brně a věnuje se především ilustraci, malbě a hudbě a v poslední době také designu textilu. Své práce publikuje především v podobě autorských grafik a zinů. Vydala autorskou knihu Škůdci, která je vytištěná experimentální formou sítotisku a risografu a obsahuje stejnojmenný komiks. Autorka publikuje své ilustrace například v časopisech Živel, Čilichilli, Artmap, FÚD, Host, na serveru Artalk, ilustruje knihy nakladatelství Tribun. Pravidelně vystavuje v ČR. Mezi její hudební aktivity patří elektro-popové projekty ◊>≈ (PzH) a No Fun at All in the House of Dolls. Její mnohdy brutální ilustrace vykazují velkou dávku pesimismu i černého humoru.

/Text autorky:/
Lidé využívali přírodu odnepaměti. Od určitého momentu z ní ale začali čerpat příliš mnoho. Odvěký cyklus cirkulace živin byl narušen. Ti, kteří si uvědomili své hříchy, se rozhodli obětovat sami sebe. Od ostatních si příroda vezme, co jí právem náleží.

Eva Jaroňová
*1984

Vzdělání:
1999 – 2003 Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská ve Valašském Meziříčí
2003 – 2008 PedF UP v Olomouci, Katedra výtvarné výchovy
2006 – 2012 FaVU VUT v Brně, Ateliér environment (ak.mal. Vladimír Merta, MgA. Barbora Klímová)
2009 – Studijní pobyt – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
2011 – Pracovní stáž – Listaháskóli Islands, (Islandská Akademie Umění, Rejkjavík), praxe v knihovně

http://evajaronovailustrace.blogspot.com/

Kurátor: Jan Karpíšek
 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eva Jaroňová: Beznadějné vyhlídky (Brno)