Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Přestupková vernisáž s Klárou Sedlo

16. 7.-15. 10. / / Kresba

Cca do 15.10.2020 bude v charitativním módním obchodě Přestupní stanice, Opatovická 7, Praha 1, přístupná zajímavá a neobvyklá výstava umělkyně Kláry Sedlo.

Klára vystavuje především olejomalby či akryly, zkrátka plátna i obrovských rozměrů.  Tato výstava se však nese v duchu akvarelu.

Lehkost vodových lazur umožňuje zaznamenávat výjevy z Klářiny imaginace zcela odlišným způsobem. A především – umožňuje rychle a barevně zaznamenat
bezprostřední nápady, ztvárnit mnohem více vizí.  

Výstava nabízí mnohem divočejší a jasnější tvorbu než obrazy na plátně. Tvorbu, která nese stopy expresivnějších tahů či experimentu s barvou, a proto nemluví k divákovi mírně, ale velmi zřetelně, upřímně, energicky, přímo a bezprostředně.

Obrazy (o velikosti A4) si budete moci v Přestupní stanici také zakoupit, čímž přispějete na naše fungování.

Klára Sedlo (*1993) je známá hororovou a komediální tématikou svých děl. Tyto dva žánry nezpracovává jen odděleně, ale často je kombinuje také v rámci jednoho celku. Předmětem její tvorby jsou skličující motivy, absurdní objekty a upozorňování na rozdíly mezi klasickou malbou a kýčem.

Absolventka pražské AVU,  ateliérů Michaela Rittsteina a ateliéru kresby Jiřího Petrboka.

www.klarasedlo.com

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Přestupková vernisáž s Klárou Sedlo