Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Ožívám designem – Mr. Pokerman – Kunstkabinet 21. století, Canapé by Soffa a další.. – kulturní pop-up do 11.11.2018

25. 10.-8. 11. / / Architektura

Pouze do 11.11.2018 bude v domě U Obecního dvora 7 nebo 9 (podle vstupu), Praha 1, zdarma přístupný vyjímečný kulturní pop-up Ožívám designem.

V rámci letošního jubilejního dvacátého ročníku Designbloku otevíráme ve spolupráci s Czech Republic Sotheby’s Int. Realty výjimečný čtrnáctidenní kulturní pop-up prostor Canapé uprostřed Prahy.

Zažijte design všemi smysly, vychutnejte si umění, kávu, zacvičte si jógu a diskutujte o kultuře. To vše v místech, kam spisovatel Jaroslav Foglar umístil svá románová Stínadla, v roce, kdy si připomínáme 80. výročí vzniku legendárního chlapeckého klubu Rychlé šípy!

V nové budově od architekta Bofilla vznikl dvoupatrový ukázkový apartmán s terasou zařízený předními designovými značkami. V druhém patře bytu se návštěvníci mohou těšit na výstavu velkoformátových fotografií fotografického dua BoysPlayNice, kterou Soffa pořádá ve spolupráci s magazínem Forbes. V přízemí budovy bývalé školy se na dva týdny usídlí Hauch Gallery, na půdě se budou konat nejrůznější semináře a workshopy. Těšit se můžete i na lekce jógy. Czech Republic Sotheby’s Int. Realty pro vás připravilo vlastní lounge s výstavou o architektuře, u které se můžete osvěžit jiskřivým nápojem od Prosekárny. V dalších částech a patrech otevřeme bistro s kavárnou pod taktovkou Poke Haus a Bistra Ollies, knihkupectví Booktherapy a další prodejní pop-upy menších značek.

Dvě témata, oslava a bohatství, propojuje dvěma jedinečnými výstavami Hauch Gallery a kurátorka Lenka Lindaurová v kulturním pop-up projektu Canapé by Soffa v Obecním dvoře. Výstava The Flowers reaguje na oslavu dvacátého Designbloku a naznačuje, jak silná je symbolika květin v dějinách umění, které na rozdíl od nich není pomíjivé, ale věčné. A výstava Mr. Pokerman: Kunstkabinet 21. století představuje téma bohatství prostřednictvím části umělecké sbírky majitele největšího českého kasina a sběratele Leona Tsoukernika. Díla jsou prezentována ve stejném duchu, který vládne v hangáru sběratele, kde jsou díla umístěna a kde je osobně navštěvuje.

Zastoupení umělci v Kunstkabinetu : Emil Filla, Václa Špála, Karel Černý, Jiří Georg Dokoupil, Evžen Šimera, Jiří Matějů, Tony Cragg.

Historické kabinety umění vždy dokumentovaly určitý druh sběratelské vášně i narcistní bohatství. Také současní sběratelé bývají obsedantní ve svém zaujetí uměním a jeho hromaděním. Majitel největšího českého kasina a sběratel Leon Tsoukernik představuje ochutnávku z kunstkabinetu 21. století, který zahrnuje zvučná umělecká jména, ale i velmi osobní lásky. Je ukázkou současné škály artefaktů, které putují světem byznysu. Je záznamem posedlosti bohatstvím, které však v případě umělecké sbírky zůstává nesmrtelné.

Část této sbírky je prezentována ve stejném duchu, který vládne v hangáru sběratele, kde jsou díla umístěna a kde je osobně navštěvuje. Jako projekt je tento kabinet obdivuhodný, záviděníhodný, ale i velikášský a spektakulární. Je rovněž obskurní a ohromující, nezapomenutelný.

Připravila Hauch Gallery ve spolupráci se SOFFA CZ & Czech Republic Sotheby’s International Realty.

V prostoru bistra se budou konat snídaně s designéry, diskuze s osobnostmi i pop-up večeře mimopražských restaurací.

https://www.soffamag.cz/canapeFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Ožívám designem – Mr. Pokerman – Kunstkabinet 21. století, Canapé by Soffa a další.. – kulturní pop-up do 11.11.2018