Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Jan Vlček – výstava nejen skic k dokumentu V síti

25. 3.-30. 4. / / Scénografie

Do 30.4.2021 bude v květinářství Metamorphosis, Haštalská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava kreseb známého architekta a scénografa Jana Vlčka.

Na výstavě najdete jak skici k Českým lvem oceněnému dokumentu „V síti“ i k dalším filmům, na kterých se Jan Vlček podílel, a také jeho ilustrace a kresby.

Jan Vlček (* 20. března 1972, Praha) je český filmový architekt.

Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze, obor design hraček (1986–1990). Filmovou scénografii poznával od základů, nejdříve jako patinér, následně, v letech 1997 až 2000 se ve funkci asistenta architekta podílel na mnoha zakázkových filmech pro české i zahraniční produkce. Od roku 2000 navrhuje a řídí stavbu dekorací a výrobu rekvizit.

Tvůrčí přístup Jana Vlčka je založen na precizních autorských kresbách, které považuje za nejjednodušší a nejrychlejší způsob přenosu nápadu z hlavy na papír. Realizaci každého projektu proto předchází soubor několika desítek barevných skic s podrobnými nákresy. Jan Vlček navrhuje také interiéry restaurací, barů i obytných domů, tvoří olejomalby a litografie, ilustruje povídky.

CV: WikipediaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Jan Vlček – výstava nejen skic k dokumentu V síti