Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Grand Opening Manifesto | Pop-up market

8. 6.-31. 8. / / Společenské akce

Zhruba do poloviny roku 2020 bude na ploše cca naproti adrese Na Florenci 23, Praha 1 (vedle magistrály, na Florenci), otevřeno kontejnerové městečko Manifesto | Pop-up market.

Designový market tvořený 27 kontejnery chce oživit zapomenutý kout v samém centru Prahy a propojit frekventovaná, ale odtržená území. Pop-up je vzdáleně inspirovaný koncepty ze světových metropolí, kupříkladu londýnským Boxparkem. Propojí kulturní program, který bude zahrnovat projekce, djs, hudební vystoupení, workshopy či lekce, s gastronomickým zážitkem. Manifesto bude nabízet street food vysoké kvality v limitované, sezónně obměňující se nabídce od lokálních dodavatelů.

Za nápadem stojí šéf neziskové organizace reSITE Martin Barry, jenž na projektu spolupracuje s Aerofilms. Společnost Penta Real Estate zapůjčila pozemek, který čeká na své trvalé využití dle projektu Zaha Hadid Architects. Kontejnerový projekt klade důraz na kvalitní design a vizuální kulturu. Architekturu objektu koncipovaly tři mladé architektky, dvě z nich vzešlé z přední příčky v soutěži Superstudio, kde původní návrh kontejnerového městečka vznikl. Nábytek k posezení v nově vzniklém veřejném prostoru Manifestu darovala světově renomovaná česká firma mmcité1.

Manifesto bude místem kulturního vyžití a vedle toho i dlouhodobým gastronomickým festivalem, který má ambici nabídnout nejvyšší kvalitu jídla i úroveň designu.

  • Jedna jednotka bude v péči The Chemistry Gallery a představí práce od sochařů Adama Stanka a Heleny Sequens, nebo šperky Janji Prokić.
  • Denně zde budou hrát djs a nevšední hudební projekty české i zahraniční hudební scény. Každé pondělí se budou promítat filmy dle pečlivého výběru Aerofilms, jehož tým je dramaturgem Manifesta. Zahajovacím titulem, který bude uveden v pondělí 11. června, bude čerstvá distribuční novinka, celovečerní verze obdivovaného díla Juliana Rosefelda Manifesto s Cate Blanchett ve 13 různých rolích, jež byla instalována v galeriích po celém světě včetně Prahy. První měsíc provozu diváci uvidí také Earth – Den na zázračné planetě a sarkastickou komedii Pěkně blbě.
  • Časem se počítá s lekcemi vaření a tvůrčími i pohybovými představeními a nedělními pohádkami pro děti.
  • Dramaturgové jednají o spolupráci s českými festivaly a kulturními iniciativami. V hudebním line-upu jsou na programu osvědčená jména pražské dj scény, jako Eva Porating, Fleika z Polygonu nebo djs z labelu Harmony Rec.
  • Mezi obchody bude zastoupeno stylové papírnictví s potřebami pro tvořivé a kurzy kaligrafie kaš-mi-daš.
  • Krátkodobou instalaci Canapé space – designově relaxační prostor – chystá magazín Soffa.

Průběžné aktuální informace na: https://www.manifesto.city/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Grand Opening Manifesto | Pop-up market