Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

From Dust to Glitter – jednovečerní prezentace výroby Lustru značkou ZORYA

27. 7.-27. 7. / / Design

27.7.2018 proběhla v dočasné dílně na adrese K Žižkovu 9, Praha 9, zajímavá jednovečerní prezentace výroby Lustru značkou ZORYA: From Dust to Glitter.

Prezentace proběhla v rámci příprav chystané výstavy Od prachu ke třpytu /From Dust to Glitter/ pro Muzeum uměleckých řemesel v zámku Pillnitz.

„Podtitul výstavy, která proběhne v termínu 25. srpna až 4. listopadu 2018, zní “Jak roste krystalický lustr”. Právě tento unikátní, až alchymistický proces růstu jsme se rozhodli poodhalit.

V industriálních prostorách bývalých pražíren kávy v pražské Libni vznikla dočasná dílna, v níž se kamenec postupně promění v “křišťál” a zrodí se zcela jedinečný objekt, moderní interpretace tereziánského křišťálového lustru. Slavnostní rozsvícení se uskuteční 15. září přímo v prostorách zámku Pillnitz.

Celý projekt přirozeně navazuje na kolekci VIRUS z roku 2011, je zatím ovšem nejrozsáhlejším a do detailu propracovaným projektem využívajícím techniku řízené krystalizace a obrůstání.“

Na místě návštěvníky osobně provázeli Daniel Pošta a Zdeněk Vacek, zástupci Státní umělecké sbírky /SKD/ Drážďany – kurátorka výstavy Tulga Beyerle a projektový manažer Nils Hilkenbach, stejně tak jako celý tým pracující na přípravách výstavy a lustru samotného.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
From Dust to Glitter – jednovečerní prezentace výroby Lustru značkou ZORYA