Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Copabana ve Zbrojovce Brno by Tereza Damcová aka Frída Kakao (jednorázová performance)

22. 2.-22. 2. / / Aktivistické umění

22.2.2020 jsem navštívil Brno a v rámci této návštěvy si také domluvil jedno z posledních focení projektu Copabana ve Zbrojovce Brno by Tereza Damcová aka Frída Kakao.

Copacana je projekt známé brněnské umělkyně Terezy Damcové v areálu postupně bourané Zbrojovky Brno, kde ještě nedávno měli umělci – a Tereza také – ateliéry a galerie.

Minulýživot

Dnes sem v podzemí jako prach a suť
Chodba nejdelší z chodeb
Suť
Nic než prach a suť

kočičky vesele čůraj na pomačkanou trubku z plechu.

#copacabana #lastlive @tereza_damcova

Tereza Damcová
*1977,Brno

Je autorkou vzpírající se konvenčnímu zařazení. Její aktivity jdou napříč různými disciplínami a žánry, které s bezprostředností sobě vlastní používá jako nejvhodnější médium pro svá excentrická sdělení. Její výtvarnou motivací je bohatý vnitřní svět představivosti, v němž se překrývá realita, osobní prožitky a situační humor s hravou fikcí a který zhmotňuje ve svých fantaskních bytostech. Kolem nich rozvíjí svérázné příběhy, v nichž se pohádkové motivy mísí s prvky horroru a sci-fi, ve kterých se sama stává důležitou aktérkou. Žije a pracuje v Brně a v Lednici. Vystudovala FaVU VUT v Brně, Ateliér grafiky u Margity Titlové Ylovsky.

Od roku 2006 vystavuje na samostatných i skupinových výstavách, realizuje performance, audiovizuální projekty: samostaně jako Bubačka, později jako Frída Kakao, jako členka audiovizuální skupiny Mateřídouška. Společně s M. Kozelkou vytváří filmové animace/performance: pohádky (po jeho úmrtí dokončuje v r. 2017 ilustrace ke Knize pohádek M. Kozelky); kooperuje s prof. Neutrinem, Moimirem Papalescu a dalšími.

Je zastoupena v soukromých sbírkách České republiky (zejména kresby, sítotisky, loutky). Realizovala rozsáhlé nástěnné kresby do interiéru (Rožnov pod Radhoštěm).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Copabana ve Zbrojovce Brno by Tereza Damcová aka Frída Kakao (jednorázová performance)