Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Grand Opening Manifesto | Pop-up market

končí 31. srpna / / Společenské akce

Zhruba do poloviny roku 2020 bude na ploše cca naproti adrese Na Florenci 23, Praha 1 (vedle magistrály, na Florenci), otevřeno kontejnerové městečko Manifesto | Pop-up market.

Designový market tvořený 27 kontejnery chce oživit zapomenutý kout v samém centru Prahy a propojit frekventovaná, ale odtržená území. Pop-up je vzdáleně inspirovaný koncepty ze světových metropolí, kupříkladu londýnským Boxparkem. Propojí kulturní program, který bude zahrnovat projekce, djs, hudební vystoupení, workshopy či lekce, s gastronomickým zážitkem. Manifesto bude nabízet street food vysoké kvality v limitované, sezónně obměňující se nabídce od lokálních dodavatelů.

Za nápadem stojí šéf neziskové organizace reSITE Martin Barry, jenž na projektu spolupracuje s Aerofilms. Společnost Penta Real Estate zapůjčila pozemek, který čeká na své trvalé využití dle projektu Zaha Hadid Architects. Kontejnerový projekt klade důraz na kvalitní design a vizuální kulturu. Architekturu objektu koncipovaly tři mladé architektky, dvě z nich vzešlé z přední příčky v soutěži Superstudio, kde původní návrh kontejnerového městečka vznikl. Nábytek k posezení v nově vzniklém veřejném prostoru Manifestu darovala světově renomovaná česká firma mmcité1.

Manifesto bude místem kulturního vyžití a vedle toho i dlouhodobým gastronomickým festivalem, který má ambici nabídnout nejvyšší kvalitu jídla i úroveň designu.

  • Jedna jednotka bude v péči The Chemistry Gallery a představí práce od sochařů Adama Stanka a Heleny Sequens, nebo šperky Janji Prokić.
  • Denně zde budou hrát djs a nevšední hudební projekty české i zahraniční hudební scény. Každé pondělí se budou promítat filmy dle pečlivého výběru Aerofilms, jehož tým je dramaturgem Manifesta. Zahajovacím titulem, který bude uveden v pondělí 11. června, bude čerstvá distribuční novinka, celovečerní verze obdivovaného díla Juliana Rosefelda Manifesto s Cate Blanchett ve 13 různých rolích, jež byla instalována v galeriích po celém světě včetně Prahy. První měsíc provozu diváci uvidí také Earth – Den na zázračné planetě a sarkastickou komedii Pěkně blbě.
  • Časem se počítá s lekcemi vaření a tvůrčími i pohybovými představeními a nedělními pohádkami pro děti.
  • Dramaturgové jednají o spolupráci s českými festivaly a kulturními iniciativami. V hudebním line-upu jsou na programu osvědčená jména pražské dj scény, jako Eva Porating, Fleika z Polygonu nebo djs z labelu Harmony Rec.
  • Mezi obchody bude zastoupeno stylové papírnictví s potřebami pro tvořivé a kurzy kaligrafie kaš-mi-daš.
  • Krátkodobou instalaci Canapé space – designově relaxační prostor – chystá magazín Soffa.

Průběžné aktuální informace na: https://www.manifesto.city/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Grand Opening Manifesto | Pop-up market