Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení výstavy MAXIM: Arboretum

Do 15.11.2020 najdete v zadní části Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7 – ve „Vnitroblock Alley“ parádní výstavu obrazů MAXIMA: Arboretum.

MAXIM, známý česko-americký malíř žijící v kalifornském Los Angeles, se i letos představuje v našich končinách! 🔥
 
Na výstavě s názvem „ARBORETUM“ MAXIM představí svá nejnovější díla, která je vzhledem k aktuálním vládním opatřením přesunuta z Galerie KOBKA 17 do jeho ateliéru v holešovickém Vnitroblocku a zahájení se odehrálo bez vernisáže. Budete si však moci vychutnat více osobní přístup a komornější atmosféru ve formě otevřených dveří ateliéru.
 
Arboretum je výraz pro botanickou sbírku složenou výhradně ze stromů, které jsou pro MAXIMA esenciální inspirací. Každé z děl je inspirováno vybranou přírodní oblastí, které MAXIM na svých cestách po světě navštívil. Ona celoživotní pouť ho dosud vedla evropskými lesy, Severní a Centrální Amerikou, deštným pralesem Daintree a Velkým bariérovým útesem v Austrálii, tradičními Japonskými zahradami v Kjótu, do jižního tichomoří na Cookovy ostrovy a až do zimní divočiny za polarním kruhem na Aljašce. Každé místo, které na své cestě navštívil, na něj zanechalo tak hluboký dojem, že to naprosto změnilo jeho pohled na svět a jeho obyvatele.
 
Kolekce menších papírových formátů vznikala v první polovině roku 2020 v L. A., kdy svět zasáhla pandemie viru Covid-19. Kalifornská metropole v rámci opatření proti nákaze uzavřela pro veřejnost všechny parky, pláže i lesy. Z LA se tak na několik měsíců stalo betonové vězení bez přístupu k přírodě.
“Přírodu jsem vždy potřeboval k životu. Stromy mi dodávají vnitřní klid. Jakmile k nim nemám přístup, je to, jako bych se pomalu dusil.” dodává MAXIM
 
UPOZORNĚNÍ: Pro konkrétní časy otevírací doby se prosím informujte u MAXIMA:
info (zavináč) maximdtla.com
Instagram: @maximdtla


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení výstavy MAXIM: Arboretum