Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení výstavy Helpful Art in Covid a otevření Anti-Covid Prodejny českých výrobců

Už jen do 10. 6. 2021 bude ve 4.patře OD Kotva, Náměstí republiky 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Helpful Art in Covid, spojená s Anti-Covid prodejnou českých výrobců.

Unikátní výstava je poděkováním zdravotníkům od 500 umělců z 90 zemí, z pěti světadílů a obsahuje přes 2.000 sesbíraných uměleckých děl.
 
Kulturní projekt mezinárodní putovní výstavy HELPFUL ART IN COVID mapuje nový druh umění, které spontánně vzniklo v období pandemie Covidu po celém světě. Autorem a kurátorem výstavy je výtvarník Pavel Šťastný, který začal vyhledávat díla autorů z celého světa. Výstava je realizována ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole.
 
Výstava poprvé představila “umění, které pomáhá” na multikulturním festivalu Praha Září v září 2020. Má za cíl putovat do dalších měst a zemí, propojovat se s místními tvůrci, a nadále mapovat další umělecká díla, která stále vznikají.

Prodejna vznikla díky společné výzvě Pavla Šťastného, autora projektu a výstavy Helpful Art in Covid, Tomáše Vrbíka, tajemníka Úřadu Hospodářské komory ČR a Marka Svobody, ředitele Odboru ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Z České republiky se za poslední rok stal jeden velký „anti-covidový“ Start Up a Kotva nabízí prostor k prezentaci těchto špičkových českých výrobků a technologií.

Součástí výstavy je také expozice nových prací studentů na téma covid z umělecké Školy Michael a Akademie Michael.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení výstavy Helpful Art in Covid a otevření Anti-Covid Prodejny českých výrobců