Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení výstavy Festivalu 4+4 Dny v pohybu „Být někdo jiný, někde jinde, někdy jindy“ 2022

Do 16. 10. 2022 je v bývalém ERPET Golf centru, Strakonická 4, Praha 5 (kousek od metra Smíchovské nádraží) přístupná velmi zajímavá a rozsáhlá výstava Festivalu 4+4 Dny v pohybu „Být někdo jiný, někde jinde, někdy jindy“.

Výstava otevřena denně od 14:00 do 21:00

Kurátorky Gabriela Kotiková a Denisa Václavová přizvaly více než šest desítek umělců z České republiky, kteří zde reprezentují zejména site-specific přístup práce s místem. Jsou zde ale k vidění také obrazy, sochy, instalace, fotografie a videa, jejichž tématem je lidská touha být na mnoha místech najednou, být někým jiným a v jiném čase.

Rozsáhlá výstava vizuálního umění, kterou najdete i v zahradách Erpetu, odkazuje k mottu festivalu a reaguje na prostor samotný. Oslovili jsme širokou, věkově pestrou uměleckou skupinu, s pluralitou názorů a postojů. Mnozí z přizvaných osobností reagují na apokalyptickou umělou krajinu v útrobách objektu s humorem a nadsázkou. Futurocida je teď a tady a náš stále častější únik od sebe samotných jenom prohlubuje prázdnotu mezi tím, kam vlastně patříme a kdo jsme.

Ve vystavených dílech můžete najít i znejistění všeho, o čem jsme tak často pevně přesvědčeni: prázdný dům pozbývající svou funkci a čekající na svou další budoucnost nabízí relativizaci času, místa i prostoru.

Ve starém letáku o nabídce teambuildingových aktivit, který jsme nalezli v podzemí Erpetu, se dočtete: „Své obchodní partnery i rodinné příslušníky můžete u nás porazit, nebo nechat vyhrát!“

Kdo koho porazí a kdo nakonec vyhraje?  

Vystavující umělci:

Adéla Svobodová, Alena Kotzmannová, Aleš Novák, Aleš Zapletal, Anna Hulačová, David Adamec, David Možný, Dominik Gajarský, Dominik Lang, Dušan Zahoranský, Ester Knapová, Eva Jiřička, Eva Koťátková, Eva Melo, František Matoušek, Gabriela BK, Hynek Alt, Jakub Hons, Jan Boháč, Jan Haubelt, Jiří Černický, Jiří Thýn, Jonáš Richter, Josef Frühauf, Krištof Kintera, Kryštof Doležal, Lenka Tyrpeklová, Laďa Gažiová, Libor Novotný, Luděk Rathouský, Lukáš Procházka, Markéta Othová, Markéta Soukupová, Matej Al Ali, Matouš Lipus, Michal Adamovský, Milan Mikuláštík, Nikolas Šilar, Ondřej Basjuk, Ondřej Přibyl, Patricie Fexová, Pavel Příkaský, Pavla Sceranková, Josef Bolf, Jana Vojnárová, Petr Lysáček, Rafani, Ruta Putramentaite, Sofia Sováková, Tania Nikulina, StonyTellers, Tomáš Svoboda, Tomáš Vaněk, Tomáš Vobořil, unconductive trash, Vasil Artamonov, Zimologický spolek.

Kurátorky: Gabriela Kotiková a Denisa Václavová

Komentovaná procházka s kurátorkami výstavy 16. 10. 2022 14:00Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení výstavy Festivalu 4+4 Dny v pohybu „Být někdo jiný, někde jinde, někdy jindy“ 2022