Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení velké výstavy 2 x 100 – 200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů Národního Muzea

Do 31.7.2019 bude v historické budově Národního Muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1, přístupná krásná, rozsáhlá a zajímavá výstava 2 x 100 – 200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů Národního Muzea. Do konce roku 2018 je výstava v rámci oslav 100 let Společného století přístupná ZDARMA.

Dvakrát starší než republika je Národní muzeum. 200 let sbírání dokladů o přírodě i lidech. 200 let touhy po poznání. Národní muzeum již 200 let uchovává dědictví minulosti i současnosti pro budoucí generace. 200 exponátů vystavených na výstavě 2 × 100 patří mezi nejvýznamnější a nejzajímavější z více než 20 milionů sbírkových předmětů, které Národní muzeum opatruje a uchovává.

Výstava 2 × 100 představí velmi úzký výběr z těchto pokladů. Ten byl podřízen snaze ukázat nejen to nejvzácnější ze sbírek Národního muzea, ale i předměty veřejnosti zcela neznámé, dosud nikdy nevystavené či nově restaurované. Výstava návštěvníkům představí na první pohled nesourodé předměty v překvapivém a novém kontextu, který odráží rozmanitost exponátů – historických, přírodovědných a uměleckých, pocházejících nejen z Čech, ale z celého světa.

Vstup do výstavy probíhá bez předchozí rezervace. 

Úterý, středa a čtvrtek v čase 9:00–11:00 je vstup vyhrazen pouze pro školní skupiny.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení velké výstavy 2 x 100 – 200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů Národního Muzea