Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení velké interaktivní výstavy Lovci znaků

Do 31. 8. 2024 je v Hale 17, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, přístupná krásná, hodně interaktivní a velmi zajímavá výstava Lovci znaků.

Svět znaků, symbolů a šifer ožije v interaktivní světelné expozici plzeňské kulturní produkce DEPO2015. Nyní poprvé v Praze, v Holešovické tržnici.

Výstava je určena pro rodiče s dětmi a provede malé dobrodruhy netradičně pojatým světem písma, jeho historií, základy typografie, ale i šifer a komunikace obecně. Děti se v edukativní expozici promění v Lovce znaků a seznámí se se světem písma. Expozice je vhodná pro děti alespoň se základní znalostí písmen.

Na dobrodružné výpravě mají coby Lovci znaků za úkol poradit si s 11 interaktivními exponáty. Musí se domluvit s robotem Blablátorem, zkusit si práci sazeče na speciálním světlotisku, porazit světelnou šibenici, prozkoumat stopy psacích nástrojů, doslova vydupat písmena na klávesnici obřího psacího stroje nebo vyčistit videomappingové město od reklam.

Při svojí cestě musí navíc rozluštit zašifrovanou zprávu, která je dovede k cíli expozice.

Podaří se vám cestou získat všechny znaky a rozšifrovat tajnou zprávu?

Užijte si zábavu do sytosti a zjistěte, že písmo je nejen kus naší historie, ale také velké dobrodružství!

Lov začíná!

https://www.holesovickatrznice.cz/lovci-znakuFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení velké interaktivní výstavy Lovci znaků