Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2015 – výstava Předměty v Nové síni

18. 6.-28. 6. / Nová síň / Scénografie

V galerii Nová síň. Voršilská 3, Praha 1, se do 28.6.2015 koná jedna z výstav Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2015, nazvaná Předměty.

V galerii Nová síň se v rámci Pražského Quadriennale představí jedna z připravovaných experimentálních výstav s názvem Předměty. Výstava zachycuje soubory předmětů a rekvizit, které si svým životem nesou silný osobní příběh, či příběh spojený s divadlem nebo veřejnou performancí. Kurátor výstavy Tomáš Svoboda se zajímá o příběhy ukryté za nimi, ty příběhy, které jsou na první pohled neviditelné. Kromě prohlídky samotných předmětů shromážděných doslova z celého světa napříč kulturami je možné na výstavě v krátkosti vyslechnout i všechny příběhy lidského bytí s nimi spojené. Více informací naleznete na www.pq.cz.

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, které probíhá od 19. do 28. června 2015 opět po 4 letech zaplavilo centrum Prahy. 11 dní, 64 národních expozic, přes 500 živých akcí na více než 100 lokacích a 50 000 návštěvníků – to vše slibuje 13. ročník této mezinárodní přehlídky, která se odehrává již od roku 1967. Vedle expozic zemí a regionů, výstavy performativní architektury, studentské sekce a programu pro rodiny „PQ dětem“ nabídne akce bohatý program v podobě živých akcí ve veřejném prostoru, přednášek a workshopů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2015 – výstava Předměty v Nové síni