Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení interaktivní výstavy Trnkova Zahrada 2

15. 2.-16. 5. / Malostranská Beseda / Animace

Do 16.5.2016 bude v Galerii Malostranské besedy, Malostranské náměstí 21, Praha 1 (ve 3.patře v podkroví), přístupná zajímavá interaktivní výstava Trnkova Zahrada 2.

Zahrada 2 je velkokapacitní audiovizuální stroj na zábavu, legraci a půvabné nesmysly na motivy oblíbené knížky Jiřího Trnky. Byl zbudován na půdorysu knihy, výtvarného divadla, biografu, cirkusu a motokrosu. V jeho rozlehlých útrobách o rozloze několika set metrů čtverečních čeká malého (i velkého) návštěvníka řada neobyčejných atrakcí a překvapivých setkání. Kuriózní obyvatelé Zahrady se zhmotní prostřednictvím animací, filmových triků a projekcí, ale i prostřednictvím nových, ještě nepatentovaných vynálezů, pro které byli autoři nuceni vymyslet názvy. Malí, odvážní jedinci se mohou zúčastnit adrenalinové tříkolkové honičky se zlomyslným kocourem na kočkodromu, se svými rodiči navštíví slonograf, pomocí trpaskopu vstoupí do hlavy sádrového trpaslíka a odhalí jeho sen, zabrnkají si na štěkafón a když budou mít štěstí (smůlu), vynoří se z hlubin velrybária „moudrá“ velryba a počastuje je některou ze svých zničujících vědeckých přednášek na téma: velryba – včera, dnes a zítra. Po úspěšných reprízách se Zahrada 2 ve vylepšené podobě otevírá v Malostranské Besedě.

Více na: www.zahrada2.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení interaktivní výstavy Trnkova Zahrada 2