Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení festivalu ilustrace LUSTR (jen do 22.9.2020)

Do 22.9.2020 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, přístupný zajímavý, krásný a velmi rozsáhlý festival ilustrace LUSTR 2020. Otevřeno denně 10:00 – 20:00.

LUSTR festival je mezinárodní přehlídka té nejčerstvější volné ilustrace a letos poprvé i komiksu. Více než 40 mladých vystavujících z celého světa, přednášky, workshopy, festivalový obchod, občerstvení, hudba, program pro děti.

K letošnímu stému výročí založení umělecké skupiny Devětsil, LUSTR představí méně známou ilustrační tvorbu legend české moderní avantgardy – Adolfa Hoffmeistera, Toyen a Otakara Mrkvičky.
Svoji poctu Devětsilu – limitovanou edici sítotiskových plakátů – na LUSTRU představí mladé hvězdy české ilustrace Maria Makeeva, Linda Retterová, Barbora Idesová, Jan Šrámek a Veronika Vlková nebo ilustrátorka roku 2019 Nikola Logosová.
 
Výstava nazvaná Manifest 2020 divákům představí naopak ilustrátorské skupiny a tvůrčí kolektivy dneška, a to z Čech i ze zahraničí.
V rámci volného showcasu se pak můžete těšit na nová jména – LUSTR letos dává prostor ilustrátorům, kteří na něm ještě nebyli k vidění. Poprvé také otevíráme výstavní sekci věnovanou čistě komiksu.
 
Program doplní řada tvůrčích dílen, workshopů a tematických přednášek s hosty, kteří vás budou bavit.
Festival je pořádán za podpory Ministerstva kultury, Magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Praha 1, Vlámského zastoupení v ČR.
Za dlouhodobou podporu děkujeme Českým cetrům a Kampusu Hybernská, tiskárnám SIGNPEK a IndigoPrint, dodavateli papíru Payrus.
 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení festivalu ilustrace LUSTR (jen do 22.9.2020)