Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Z malířského deníku Jánuše Kubíčka – bibliofilie a bronzová plastika Laokoon

30.3.2016 proběhla v uměleckém knihkupectví Kavka Books, Krocínova 5, Praha 1 (kousek od Národního Divadla) akce, která představila malíře a výtvarníka Jánuše Kubíčka, a to hned z několika pohledů.

Byla představena Kubíčkova bronzová plastika Laokoon v celkovém kontextu jeho díla. O tématu Laokoon v dějinách výtvarného umění a o mnohém dalším promluvil Zdeněk „Eda“ Cupák.

Došlo též k uvedení bibliofilské publikace Z malířského deníku Jánuše Kubíčka, která obsahuje zárodky mnoha pozdějších obrazů – v některých případech včetně jejich kompoziční konstrukce (vychází v nákladu 133 ručně číslovaných kusů, z nichž prvních 33 obsahuje novotisk leptu autora Kompozice s oblouky a kruhem, 1970).

http://www.kavkaartbooks.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Z malířského deníku Jánuše Kubíčka – bibliofilie a bronzová plastika Laokoon