Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Whoop.de.doo – Zrození II. – Uvedení nového vibrátoru by Anna Maresova Designers

25. 11.-25. 11. / Hauch gallery / Design

25.11.2015 proběhlo Whoop.de.doo – Zrození II. – uvedení nové řady vibrátorů Anna Maresova Designers, které se konalo v Hauch gallery, Pobřežní 20a, Praha 8 (vlastní studio sídlí na Letné, viz. níže).

Whoop.de.doo – sada erotických pomůcek pro ženy byla ještě před třemi lety studentským konceptem. Nyní se ovšem nová česká značka, zaměřující se na intimní produkty pro ženy a přirozenou komunikaci ohledně ženské sexuality, řadí ve svém oboru ke špičce. Přesně po dvou letech od uvedení Venušiných kuliček přišla oceněná designérka Anna Marešová s novým produktem, který včera pokřtila v pražské Hauch Gallery. Vibrátor pokřtili Tonya Graves, Monika Načeva a Mardoša ze skupiny Tatabojs.

————–

Ve středu 25.11. v Hauch Gallery představila designérka Anna Marešová dlouho očekávaný produkt- vibrátor. Společně s designérkou a kmotry výrobek pokřtilo asi 300 hostů. Ti mohli během slavnostního večera, kterým provázel herec Petr Prokop (divadlo Vosto5) poznat celý vývojový tým a nakonec si užít koncert kultovní kapely Johannes Benz.

Whoop.de.doo Vibrátor přichází v limitované edici 500 kusů a více než polovina je již předprodána zájemcům z celého světa, kteří projekt podopořili v crowdfundingové kampani. Na další sérii se můžeme těšit po Novém roce. Od ostatních vibrátorů této kategorie se Whoop.de.doo vibrátor liší, kromě minimalistického vzhledu, zejména počtem motorků a jejich uložením v celo silikonovém těle, které je i tak zcela flexibilní. Místo klasického plus/mínus se vibrátor ovládá symboly, které vycházejí z Braillova písma a tak je manipulace s ním velmi intuitivní. Protože Anna nenechává nic náhodě a důležitý je pro ní koncový zákazník, vývoj Venušiných kuliček konzultovala s gynekology, pro tento produkt přizvala na pomoc profesionální testerku.

Když před čtyřmi lety Anna Marešová získala za návrh erotických pomůcek Národní cenu za studentský design, chtěla projekt zrealizovat. Po vyčerpávajících jednáních s mnoha investory se rozhodla, že zkusí nejprve cestu vlastního financování. Založila firmu a pustila se se sama s malým týmem do budování značky. Anna je zastáncem lokální výroby a tak celý vývoj i výroba probíhá v České republice.

Designérka, upřednostňující kvalitu před kvantitou, uspěla již se svým prvním produktem, Whoop.de.doo Venušinými kuličkami. Prodala jich přes 2500 kusů, což dokazuje, že je funkčnost a čistota formy erotických hraček pro české ženy důležitá. I když je v České republice o Anniny produkty velký zájem, jejím plánem je však překročit hranice a postupně vybudovat značku, která má potenciál uspět i v globálním měřítku.

————–
Produkty Whoop.de.doo kladou důraz na hygienu, funkci, jednoduchost a čistotu formy. Výrobní procesy probíhají v českých firmách Bender Robotics, SILROC CZ, a.s. a Činčera studio. Na výrobu se používají pouze kvalitní a zdravotně nezávadné materiály, např. Medical silicone či +SWISS COTTON. Jejich jedinečnost spočívá v kombinaci kvalitního materiálu s jednoduchým anatomickým tvarem a s důmyslnou vnitřní mechanikou. Celý mechanismus je ukrytý pod celistvou vrstvou měkkého silikonu. Díky této silikonové vrstvě jsou erotické pomůcky Whoop.de.doo vodotěsné a hlavně stoprocentně hygienické.

Anna Marešová je produktová designérka zaměřující se na průmyslový design. Vystudovala produktový design na Fakultě umění a designu na univerzitě v Ústí nad Labem a University of Derby. Za svou bakalářskou práci Tramvaj pro Prahu získala řadu ocenění. Obdržela cenu Národního technického muzea, Excelentní studentský design 2009 a prestižní cenu na Biennale of Industrial design BIO 22 v Lublani, kde obdržela cenu za nejlepší studentskou práci. Její diplomová práce – sada erotických pomůcek pro ženy – byla oceněna Národní cenou za studentský design 2011, Exit design 2011 a byla ohodnocena jako prototyp roku magazínem Dolce Vita. Anna před třemi lety založila svoje studio Anna Marešová designers a českou značku Whoop.de.doo, které se v současnosti intenzivně věnuje.

www.whoopdedoo.cz

www.facebook.com/whoopdedoocz

http://www.annamaresova.com/projekty/whoopdedoo/

Anna Maresova Designers

Kamenická 37, Praha 7Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Whoop.de.doo – Zrození II. – Uvedení nového vibrátoru by Anna Maresova Designers