Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Wall Street:party – Vernisáž muralu od Michala Škapy: Gai & Gaia

5. 9. 2022 proběhlo v proluce na Moskevské (přímo u tram Ruská), jen 3 stanice od Nám. Míru slavnostní odhalení nového muralu Michala Škapy:  Gai & Gaia v rámci festivalu Wall Street.

Impozantní dílo z rukou legendy české streetartové / graffiti scény Michala Škapy vzniká ve spolupráci s Greenpeace jako součást 50. letého výročí od založení této organizace. Velkoformátová malba s názvem Gaia je vytvořena v návaznosti na celosvětové aktivity Greenpeace, během kterých po celém světě vznikají muraly s tématem „Hope to Action“.
 
Malba zachycuje dvě výrazné postavy propojené s přírodou a částečně ji symbolizující. Vpravo stojí šaman s korunou z rostlin reprezentující energii, přírodu a život. Kolem hlavy mu rotují planety a ozubená kolečka, která jsou ústrojím a motorem pohybu a času. Je symbolem světla a strážcem času. Stojí po kotníky ve vodě, která pokrývá značnou část planety a je také prapůvodním zdrojem, ze kterého vznikl život. Na levé straně se nachází šamanka vystupující z džungle, reprezentující tajemnou, hlubokou stránku přírody. Siluety skal a měst v pozadí odkazují k dávným i současným civilizacím.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Wall Street:party – Vernisáž muralu od Michala Škapy: Gai & Gaia