Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstavy projektu „URGE“

Do 17. 12. 2022 bude v Pragovka Gallery – ve White room, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná velmi zajímavá skupinová výstava URGE.

The White Room návštěvníkům představí tři samostatné výstavy, jejichž kurátorkou je Jagna Domżalska v rámci projektu „URGE“. Jejich společným tématem je zkoumání instinktů, hluboce zvnitřněných potřeb a tuh. 

Samostatná výstava Agnieszky Grodzińské nazavná „Headquarters. The Act of Factocracy and Co-Desires” analyzuje, jak se člověk vyrovnává s tím, že je umístěn v prostorách, kde jsou lidé seskupeni a kde se od nich očekává, že budou fungovat v určitém systému, jako jsou úřady, školy, nemocnice. „Lovers of Leftovers” je skupinová výstava o neustálé potřebě hledat krásu. Vasil Artamonov (CZE), Piotr Bosacki (PL), Jan Domicz (PL), Julie Chovin (FR/GE), Alex a John Gailla (SW/GE), Agnieszka Grodzińska (PL) a Miłosz Rygiel – Sańko vytvářejí sofistikované objekty z opuštěných materiálů s určitou posedlostí nebo nutkáním, přesto se zdá, že ve způsobu, jakým s nimi zacházejí, je něha. Babycraver uměleckého dua „Dublet“ -Przemysław Piniak a Agnieszka Grodzińska – je multidisciplinární projekt, který spekuluje o narození dítěte neobvyklým potenciálním rodičům – dvěma přátelům, kteří netvoří pár: gayovi a heterosexuální ženě. Výstava se dotýká otázek jako je zpochybňování instinktů, nedostatek bezpečí či ochrany v konzervativním Polsku a stereotypy: je matka měkká a milující, zatímco rolí otce je být ve výchově tvrdý a náročný?

Kurátorka: Jagna DomżalskaHeadquarters
Agnieszka Grodzińska

Babycraver
Dublet:
Przemysław Piniak
Agnieszka Grodzińska

Lovers of Leftovers
Vasil Artamonov
Piotr Bosacki
Julie Chovin
Jan Domicz
Alex Gailla & John Gailla
Agnieszka Grodzińska
Miłosz Rygiel-SańkoFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstavy projektu „URGE“