Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstavy pro Pinktober / MammaHELP v Hard Rock Cafe Praha

1. 10.-31. 10. / Hard Rock Cafe Praha / Fotografie

Do 31.10.2015 budou v podzemí Hard Rock Cafe Praha, Malé náměstí 3, Praha 1, přístupné výstavy pro Pinktober / MammaHELP.

Ve spolupráci s Mamma HELP budou po celý říjen v prostorách Hard Rock Cafe Praha umístěny dva speciální fotoprojekty.

Studenti SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby Michael oslovili bývalé pacientky a vytvořili osobité portréty žen, které skrze fotografii oslovují návštěvníky výstavy a předávají svůj vzkaz.

Druhým projektem je fotostěna, na níž budou umístěny malé polaroidové portréty osmi žen. Pod každou fotkou bude napsán stručný příběh každé z žen ovlivněný právě onkologickou diagnózou a hosté mohou těmto dámám psát osobní vzkazy přímo k jejich fotkám na připravenou stěnu.

Pražské Hard Rock Cafe jako už tradičně zahájilo Pinktober, říjnovou kampaň proti rakovině prsu, kterou oblíbený řetězec pořádá již po šestnácté po celém světě. Akci letos podpoří Janek Ledecký, O5 a Radeček, No Name a Vidiek, na programu jsou i doprovodné akce a výstava legendárních pinů. Výtěžek z celé akce podpoří organizaci Mamma HELP, která se také aktivně podílí na programu.

Pinktober se koná každý říjen, aby upozornil na problém rakoviny prsu u žen, podpořil pacientky s tímto onemocněním a pomohl prevenci u zdravých žen. Hard Rock Cafe po celém světě v rámci Pinktoberu získává finanční prostředky, které věnuje na charitativní účely. V České republice byla ke spolupráci oslovena organizace Mamma HELP, která se také aktivně zapojila do tvorby programu Pinktoberu. Vybrané peníze jí pomohou financovat veřejné přednášky zaměřené na prevenci. Ředitelka Mamma HELP, Jana Drexlerová, vysvětluje: “Jsme pacientská organizace, která se snaží pomoci nejen nemocným ženám, ale také udělat něco pro ty zdravé. Už řadu let posíláme naše edukátorky do škol i firem, neziskovek, úřadů a dalších zařízení, s informacemi i účinnou motivací k preventivnímu chování v souvislosti s rakovinou prsu. Těší mě, že na přednášky i cesty po republice získáme potřebné prostředky právě prostřednictví Hard Rock Cafe a Pinktoberu.“

Hlavní součástí programu letošního Pinktoberu je série koncertů, kdy se fanoušci mohou těšit hned na čtyři koncertní křty nových alb českých a slovenských interpretů.

Živé akce budou doplněny výstavami fotografií ve spolupráci s Mamma HELP a studenty Střední a vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael, speciálním fotografickým projektem a návštěvníci se mohou těšit také na velkou výstavu legendárních odznáčků – pinů.

Během Pinktoberu bude v Rockshopu v prodeji také několik speciálních triček, pinů a dalších předmětů, na baru se pak bude podávat růžový drink, kdy výtěžek z prodeje bude také věnován na boj proti rakovině prsu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstavy pro Pinktober / MammaHELP v Hard Rock Cafe Praha