Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Zbyněk Baladrán: The Beginning of Something Yet to be Determined

31. 8.-2. 11. / Hunt Kastner / Instalace

Do 2.11.2019 bude v galerii Hunt Kastner, Bořivojova 85, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Zbyňka Baladrána: The Beginning of Something Yet to be Determined.

Samostatná výstava umělce a kurátora Zbyňka Baladrána, který již mnoho let vystavuje a působí na mezinárodní scéně. Většina Baladránových děl je inspirována vnitřními pochybnostmi a odporem, který zažila jeho generace na základě historických, politických a sociálních otřesů a transformací po roce 1989.

Pocit neadekvátnosti a dislokace vyvolaný vysoce paradoxní svobodou, kterou nabízí tzv. Nový demokratický svět, vyvolal jakousi hlubokou bezmoc, která se zmocnila každodenního života této generace, který osciloval mezi touhou přizpůsobit se novému liberálnímu, individualistickému prostředí a hledáním nového smyslu pro pospolitost. Výstava představuje instalace, které vznikaly od roku 2008 do roku 2019, a které se snaží reflektovat současný svět, který, jak se zdá, funguje na zbytcích organizované modernity z minulého století, ale zároveň se výrazně mění.

Zbyněk Baladrán (* 1973, Praha, Československo), je český autor, výtvarný umělec a kurátor. V letech 1992–1997 studoval dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, od roku 1997 navštěvoval ateliér vizuální komunikace Jiřího Davida, ateliér malby a ateliér nových médií na AVU v Praze. Zbyněk Baladrán je jedním ze spoluzakladatelů a kurátorů prostoru pro současné umění display, který byl založen v Praze v roce 2001. V roce 2007 vznikl spojením s tranzitem.cz tranzitdisplay, kde se Baladrán podílí na výstavním programu. Je také spolukurátorem – spolu s Vítem Havránkem – projektu a výstavy Monument Transformace, tříletého výzkumného projektu sociální a politické transformace. Baladrán je také členem týmu kurátorů (tranzit.org) pro Manifestu 8, která se konala v Murcii ve Španělsku v r. 2010. Jeho díla lze charakterizovat jako hledání souvislostí mezi minulostí a její konstrukcí ve vztahu k převládajícím epistemologickým vzorcům.

Kurátor: Pablo José RamirezFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Zbyněk Baladrán: The Beginning of Something Yet to be Determined