Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava vítězů a účastníků fotosoutěže Prostor

Do 20.9.2019 bude v Cafe Prostoru_ , v budově Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6, přístupná velmi zajímavá výstava vítězů a účastníků fotosoutěže Prostor.

Fotografická výstava v rámci jednotného tématu soutěže: Prostor, představí autory: Jana Doležalová, Kristýna Erbenová, Jiří Felcman, Jiří Feld, Martin Havlíček, Kateřina Hončová, Vladimíra Kotra, Jakub Kruliš, Vladimír Lacena, Ondřej Pechal, Angelika Pruchová, Patrik Sláma.

Čekáte-li pouze architektonické detaily, budete možná mile překvapeni, kam až prostor ve fantasii českých fotografů sahá. Mimo ně, totiž objevíte na zdech moderní kavárny i fotografie urbanistické, intermediální či dokumentární a snové krajiny, čisté hry vizuálních prvků či dokumentární pojetí emotivních nálad a fotografie nevšedních interiérů. Na výstavě budou k vidění jednotlivé fotografie, dvojice, i soubory.

Porotu zaujalo více fotografií, než kolik jsou schopny pojmout obvyklé výstavní prostory kavárny, a proto se můžete těšit na expozici rozšířenou do prvního patra. „Čekala jsem, že přijdou většinou samostatné fotografie, proto pro mne bylo milým překvapením, že jsme obdrželi i celé soubory na podtéma, které si autor sám zvolil.“, říká kurátorka. Výherci byli vybráni jednohlasně všemi členy poroty, v níž zasedli fotografové: Karel Cudlín, Iren Stehli, Iveta Kulhavá a Martina Houdek, kurátorka Cafe Prostoru_. Z celkových 370 fotografií od 62 autorů bylo vybráno 12 vystavených a nominovaných autorů, z nichž budou na vernisáži oznámeni 3 vítězové bez udání pořadí. Nejlepší autoři byli porotou oceněni za komplexní řešení tématu. Při jejich výběru, porota nezvažovala pouze vystihnutí myšlenky, ale i to, zda autor přidal vlastní pohled, názor a styl.

JAK VZNIKL NÁPAD NA FOTOSOUTĚŽ?

Fotosoutěž na téma Prostor je podobná svým zadáním takovým tématům, která dostávají studenti fotografie na středních i vysokých školách. Téma přitom vyšlo ze samotného názvu kavárny. Poptávka profesionálních i amatérských fotografů po vlastní výstavě je dlouhodobá, často jim v tom však brání to, že k dispozici mají pouze menší ucelený soubor fotografií. Proto vzešla potřeba vytvořit veřejnosti otevřenou soutěž. Prostorná kavárna v Národní technické knihovně umožňuje větší výstavní projekty. Neutrální zdi s moderní architekturou souzní s fotografií dokonale. Široké spektrum návštěvníků jistě osloví originální expozice s ohledem na atmosféru místa.

 Všechny fotografie jsou vytištěny v Centru Fotoškoda.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava vítězů a účastníků fotosoutěže Prostor