Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Ve stínu normalizace 69-89

Do 4.11.2019 bude v horní části Václavského náměstí, Praha 1, pod pomníkem Sv.Václava, přístupná zajímavá venkovní panelová výstava Ve stínu normalizace 69-89.

Venkovní výstava 23 velkoplošných fotografií v horní části Václavského náměstí s doprovodnými akcemi – komentovanými prohlídkami a vycházkami po Václavském náměstí. Představení historických souvislostí a událostí z doby nedávno minulé z období tzv. normalizace v letech 1969-1989 a to přímo v prostoru Václavského náměstí. Na jednotlivých panelech o rozměrech 190x130cm jsou prezentovány dobové fotografie převážně z archivu ČTK, odpovídající zvoleným tematickým okruhům, s popisky v českém a anglickém jazyce.

Nejde však pouze o zmíněné klíčové události, pro které se náměstí stalo jevištěm a hledištěm. Neméně významné je skrze dobové snímky každodenního života Václaváku ukázat jeho postupnou proměnu z pulzujícího srdce země, zářícího svými neony dlouho do noci, v potemnělou periferii, umrtvenou „promenádou“ s betonovými květníky, bezbřehými plochami křovin a záhonů.

Výstava se koná v rámci seriálu akcí Festival svobody a je zařazena mezi oficiální akce Prahy k 30. výročí Sametové revoluce, Projekt organizuje Sdružení Nového Města pražského za finančního přispění MHMP a MČ Praha 1.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Ve stínu normalizace 69-89