Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava: Tomáš Jetela – Genius noci

11. 2.-14. 3. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 14.3.2021 bude na předchozí objednání v The Chemistry gallery, Ovenecká 17, Praha 7 (hned u Letenského náměstí), přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Tomáše Jetely – Genius noci.

Výstava bude přístupná v normální otevírací době galerie od pondělí do pátku od 11:00 do 19:00 po předchozí domluvě formou soukromé návštěvy (viz. níže).

Samostatná výstava jednoho z nejgeniálnějších současných českých figurativních malířů Tomáše Jetely v pražské The Chemistry Gallery představí autorovu tvorbu z posledních dvou let práce v jeho pražském ateliéru. Jetelova tvorba je stále zaměřena především na figuru. Výraz tváře, případně gesta rukou, jsou alfou a omegou jeho malířského zájmu. Jeho charakteristická – ostrá, přesná a rychlá kresba jsou hlavním rozpoznávacím prvkem jeho malířského rukopisu. Koláže, které poprvé použil na své ceněné diplomové práci Knihovna, i nadále Jetela používá jako výraznou součást malby. Někde vytváří abstraktní pozadí, někde samotnou figuru. Jinde vlepované postavy, věty či slova komiksově doplňují zaujatý výraz hlavního hrdiny. Osamělé postavy na jeho obrazech se často nachází v bezvýchodných situacích, zrcadlící svět samotného autora. Jeho oblíbený život na hraně se zjevně týká i postav na jeho obrazech. Nicméně významová paleta se kromě zkušených ostřílených elegánů tentokrát rozšiřuje i na další autorovy oblíbené žánry – porno či jasné stylové odkazy k Egonu Schielemu. Výstava tak představuje celou pestrou škálu autorových malířských přístupů ke zobrazení figury, a to s takovou samozřejmostí, že nápis Make Me Immortal na jednom z obrazů nemusí být jenom zbožným přáním. Naopak, Jetela výstavou Genius noci jistě píše další nezapomenutelnou kapitolu své malířské kariéry.
kurátor: Petr Hájek
 
Pro návštěvu výstavy  prosím, napište buď do facebookové události nebo do soukromé zprávy Galerii Chemistry, kdy byste se chtěli přijít podívat. S ohledem na stávající situaci si, prosím, tímto způsobem rezervujte půlhodinové sloty pro soukromou návštěvu výstavy. K Vašim požadavkům na soukromou návštěvu galerie bude přistupovat systémem „first come, first serve“ a Váš časový slot Vám v soukromé zprávě buďto potvrdí nebo Vám navrhnou nejbližší možný volný časový termín. Při objednání soukromé návštěvy, prosím, vycházejte z půlhodinových časových slotů začínajících v celou hodinu a poté vždy v půl. Svoji návštěvu si můžete objednat také emailem na petr@thechemistry.cz anebo telefonem na čísle 606 649 170.
 
 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava: Tomáš Jetela – Genius noci