Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Terezie Unzeitigová a Ondřej Dušek: Praha 2050

23. 6.-30. 9. / Galerie Mimochodem / Ilustrace

Do 30. 9. 2022 bude v galerii Mimochodem, podchod Palackého – východ směr Podskalská (metro Karlovo nám.) přístupná v otevírací době metra velmi zajímavá výstava Terezie Unzeitigové a Ondřeje Duška: Praha 2050.

Prognózy vědců o postupující klimatické krizi jsou všeobecně známé. Jak se ale projeví v prostředí našeho města? Rostoucí teploty a stále větší výkyvy počasí, výpadky dodávek energií, úbytek nezávadné vody, nejisté zásobování, to jsou jen některé z jejích předpokládaných dopadů. Šest velkoformátových ilustrací vykresluje konkrétní místa Prahy: Barrandovský most, náměstí Jiřího z Poděbrad, ústí tunelu Blanka, příměstský satelit nebo stanici metra. Na nich se snažíme představit, jak se může život ve městě změnit. A s jakými problémy se jeho obyvatelé budou potýkat, až na ně dolehne klimatické krize, hrozba, kterou stále nebereme dost vážně.

Výstava se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy. Partnerem výstavy je hlavní město Praha. Produkční podporou poskytuje Domov sociálních služeb Vlašská.

Supervize: Maro Hajrapetjan

instagram.com/praha_2050/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Terezie Unzeitigová a Ondřej Dušek: Praha 2050