Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Svoboda „Pohled mladé generace“

Do 25.11.2019 bude v galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Svoboda „Pohled mladé generace“.

Jak vnímají současní studenti pojem „sametová revoluce“, od které letos uplyne 30 let? S jakými hodnotami si spojují listopadové události a co pro ně znamená svoboda?

Grafické a umělecké ztvárnění „svobody“ poodkrývá pohled mladé generace na neustále aktuální téma vyjádřené formou plakátů, uměleckých objektů a šperků.

Do projektu se zapojili studenti grafického designu Západočeské univerzity v Plzni pod vedením prof. Rostislava Vaňka a doc. Kristina Fišerová a dále studenti ateliéru K.O.V. Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze pod vedením doc. Evy Eisler.

Výstava se poprvé představí v Galerii Českých center v listopadu 2019 a zároveň bude startem mezinárodního projektu, do kterého se v průběhu roku 2020 prostřednictvím Českých center ve světě zapojí studenti uměleckých škol v zahraniční a i oni umělecky ztvární svůj pohled na téma svobody.

Otevírací doba Galerie Českých center:
úterý až pátek: 11-18
sobota: 11-17

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Česká centra/Czech CentresFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Svoboda „Pohled mladé generace“