Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Spřízněni volbou. Podkarpatské a rusínské inspirace a výzvy v české (nejen) literatuře

Do 10.1.2019 bude v chodbě v přízemí Klementina, Klementinum 190, Praha 1 (vstup přes vrátnici), přístupná velmi zajímavá výstava Spřízněni volbou. Podkarpatské a rusínské inspirace a výzvy v české (nejen) literatuře.

Výstava představuje výběr české a zčásti také slovenské odborné literatury, beletrie, obrazových publikací a průvodců inspirovaných někdejší Podkarpatskou Rusí a životem tamních obyvatel. Posláním výstavy je doložit, s jakým zájmem se toto téma setkávalo u českých umělců i vědců, jak inspirativním pro ně tento region byl a dosud je, a to bez ohledu na měnící se politickou či geografickou situaci.
Výstavu, která je příspěvkem ke 100. výročí vzniku Československa, pořádá Národní knihovna ČR – Slovanská knihovna a Společnost přátel Podkarpatské Rusi.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Spřízněni volbou. Podkarpatské a rusínské inspirace a výzvy v české (nejen) literatuře