Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Rhys Ernst, Zackary Drucker: Relationship

Do 5.12.2016 bude v pasážové galerii Ferdinanda Baumanna, Štěpánská 36, Praha 1, přístupná výstava Rhys Ernst, Zackary Drucker: Relationship.

Výstavu intimní fotosérie, kterou v letech 2008 – 2014 vytvořil s bývalou partnerkou Zackary Drucker, uvádí americký filmař Rhys Ernst. „Klíčovým prvkem byl náš vztah. Fakt, že jsme zrovna procházeli tranzicí, jsme odsunuli do pozadí,“ říká o projektu, jenž Mezipatra představí ve spolupráci s Galerií Ferdinanda Baumanna.

Rhys Ernst je filmař, který se dlouhodobě zabývá trans* reprezentací ve filmové a televizní tvorbě, Zackary Drucker je mezinárodně uznávaná performerka a fotografka. Společně produkují cenami ověnčený seriál Transparent z produkce Amazon.

Fotografickou sérii Relationship původně zamýšleli jako osobní deník, ale na popud kurátora Stuarta Comera ji v roce 2014 představili veřejnosti na bienále ve Whitney Museum of American Art. Úspěšný počin, který deník New York Times označil za “extrémně provokativní”, letos vyšel také v knižní podobě.

zackarhys.tumblr.com
rhysernst.com
zackarydrucker.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Rhys Ernst, Zackary Drucker: Relationship