Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Rasmus Sondergaard Johannsen: Lineated Luminary

Do 20.7.2018 bude v Pragovka Gallery Entry, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná výstava Rasmus Sondergaard Johannsen: Lineated Luminary.

Lineated Luminary je série nástěnných tapiserií utkaných z vlastnoručně nasbíraných a zpracovaných kopřivových vláken. Následně Rasmus na tapiserie nanáší fotocitlivou emulzi, která pak reaguje na UV záření měsíce v úplňku. Důležitým místem pro celý projekt je městský park Humboldthain v Berlíně, kde Rasmus kopřivy sbírá a kde také probíhá proces nasvícení.
Jakkoli Rasmusův projekt působí romanticky, Rasmus vědomě pracuje s čirými technologickými podmínkami a omezeními jako základními kameny projektu a vytváří tak svébytné umělecké dílo, které si v žádném případě nezaslouží přídomek „soft art“, kterým se textilní umělecká díla často označují.

Kurátorka: Lucie NováčkováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Rasmus Sondergaard Johannsen: Lineated Luminary