Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Patrik Kriššák – Extinction

17. 2.-7. 3. / Dům Radost / Malba

Do 7.3.2021 bude v Café radost v Domě Radost, náměstí Winstona Churchilla 1800/2, Praha 3, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Patrika Kriššáka – Extinction.

VÝSTAVA JE V PŘÍZEMÍ DOMU RADOST K VIDĚNÍ I ZA STÁVAJÍCÍ SITUACE. DŮM RADOST JE OTEVŘEN 24/7 (ve zvýšeném přízemí je recepce).
 
V nové sérii obrazů malíře Patrika Kriššáka připravené pro výstavu Extinction v Domě Radost autor reflektuje současnou všudypřítomnou klimatickou úzkost, která dopadá i na něj jako jednotlivce. Nesnaží se být aktivistický, nicméně do obrazů vkládá jemné ekologické poselství. Za ústřední téma tohoto cyklu si zvolil ekosystém korálových útesů, jejichž vymírání v důsledku globálních změn v současnosti čelíme (odtud název výstavy i celého cyklu Extinction). Prostřednictvím obrazů tak přibližuje krásu, ale také pomíjivost a křehkost podmořské přírody a na problém poukazuje prostřednictvím pozitivní nikoliv negativní emoce. Kurátorem výstavy je Petr Hájek.
 
Patrik Kriššák (*1986) patří do početné vlny malířů nejmladši generace, která se na domácí vizuální scéně postupně prosazuje od nultých let nového tisíciletí. V roce 2011 ukončil studium na Ostravské Univerzitě v Ostravě v ateliéru Malba I. prof. Daniela Balabána. V roce 2019 byl finalistou prestižní slovenské ceny Malba roku. Od roku 2011 žije a pracuje v Praze.
 
Výstava je k vidění v Domě Radost společně se sochařskou výstavou Art Prague Sculpture.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Patrik Kriššák – Extinction