Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Paříž – jak ji viděl Miroslav Šašek

Pouze do 12.12.2015 bude v pasáži Paláce Lucerna, Vodičkova 36 (vstup též průchodem ze Štěpánské 61), Praha 1, přístupná zajímavá výstava Paříž – jak ji viděl Miroslav Šašek.

Velkoplošné reprodukce z první knihy M. Šaška a k tomu trochu pařížské tržnice. Přijďte si koupit francouzský sýr, víno a některou z již česky vydaných knih z řady „This is….“

Miroslav Šašek (16. listopadu 1916, Praha – květen 1980, Wettingen, Švýcarsko) byl český spisovatel a ilustrátor žijící v zahraničí, který se proslavil zejména řadou knih pro děti nazvaných „To je…“, které podepisoval jako M. Sasek.

Šašek byl původní profesí architekt, který do oblasti dětské literatury vstoupil po událostech v únoru 1948, které ho donutily emigrovat do Mnichova, kde od roku 1951 do roku 1957 pracoval pro Rádio Svobodná Evropa. Knížka To je Paříž vyšla v roce 1959 a odstartovala sérii, která nakonec čítala osmnáct knih. Šaškova publikace To je Londýn získala v roce 1959 ocenění deníku New York Times za nejlepší dětskou ilustrovanou knihu, podobně jako „To je New York“ v roce 1960. Kniha To je New York také získala v roce 1961 ocenění Boy’s Club of America Junior Books Award a To jsou Spojené národy se v roce 1979 objevila na čestném seznamu International Board on Books for Young People.

Před svou smrtí žil Šašek v Paříži, zemřel na výletu do Švýcarska.

CV: Wikipedia

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Paříž – jak ji viděl Miroslav Šašek