Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Ondřeje Malečka (Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov)

Do 1.11.2015 bude v Egon Schiele Art Centru, Široká 71, Český Krumlov, přístupná výstava obrazů a kreseb Ondřeje Malečka.

Výstava je součástí cyklu Mysterium Šumava:

Pět samostatných výstav se zastřešujícím názvem Mysterium Šumava zastupují klasikové Josef Váchal (1884-1969) a Josef Seidel (1859-1935) se synem Františkem (1908-1997) a tři umělci současní – Karin Pliem (nar. 1963) z Rakouska, Katharina Dietlinger (nar. 1983) z Německa a Ondřej Maleček (nar. 1977) z České republiky.

Ondřej Maleček:  maturoval v USA, studoval v Praze scénografii na AMU a malbu na UMPRUM (prof. Nešleha a doc. Diviš), členem skupiny Obr, žije a pracuje v Praze:
„Postupem času, s vývojem civilizace, se přirozeným prostředím člověka stalo město – kulturní a industriální doupě. Sem tam však probleskávají vzpomínky na domov starší a dávnější – na přírodu, prakrajinu, ze které jsme vzešli. Mlhavý obraz, který má jasnější kontury, kdykoliv se procházíme lesem nebo bloumáme přírodou. Cítíme souznění, návrat zpátky, splynutí i rozplynutí se, touhu zavrtat se do listí nebo zmizet v jehličí a usnout, chvíli nebýt.
Šumava je metaforou, příběhem člověka v krajině. Mým cílem je vzít diváka na imaginární procházku nejen přírodou, ale i sebou samým.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Ondřeje Malečka (Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov)