Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava obrazů MAXIM / Alchymista

Už jen do 18.9.2018 bude souběžně ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, a v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná výstava obrazů MAXIM / Alchymista.

Dudes&Barbies Gallery má tu čest vám představit první evropskou sólo výstavu českého malíře žijícího v Los Angeles MAXIMa. Přes 40 velkoformátových texturovaných maleb a kreseb vytvořených autorovou jedinečnou technikou bude až do 18. září vystavených paralelně ve VNITROBLOCK a Kavárně co hledá jméno.

MAXIM výstavu nazval Alchymista s jasným odkazem ke kultovní knize Paula Coelha, jež se před dvaceti lety stala posledním impulzem k jeho rozhodnutí odejít objevovat svět a naplnit tak vlastní osud. Jak sám říká, tyto rozměrné obrazy jsou symbolickou „knihou“ jeho zpovědí, odrážející poznání, že každý z nás je zodpovědný za svůj životní příběh.

MAXIM:
Počátky Maximovy tvorby sahají do hudby, kdy jako teenager hrál na kytaru a byl členem úspěšné kapely Posmrtné zkušenosti. Zároveň získal vzdělání na umělecké škole, kde na naučil základům grafického designu, fotografie či kaligrafie. V 24 letech jej jeho touha po objevování zavedla do Spojených států. Teprve v Los Angeles, kde se usadil a žije doposud, se v něm naplno projevila touha malovat. Jeho tvorba má silný filosofický a psychologický základ. Představuje v ní své svědectví světa, v němž žijeme, jakýsi portrét lidské rasy, který je projevem vnitřního boje za nalezení vyššího významu a řádu lidské povahy. Tvoří velkoformátové výrazně strukturální malby s prvky symbolismu a kaligrafie. Jeho proces malby je zároveň intuitivní, kdy on sám splývá s plátnem v přítomném okamžiku a stává se tak portálem svého podvědomí. Má za sebou již řadu samostatných i skupinových výstav po celých Spojených státech.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava obrazů MAXIM / Alchymista