Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava obrazů Kristiny Málkové v rámci projektu Artvarium

Od 15.4.2021 je v Pasáži českého designu (pasáž ČNB), Na Příkopě 24, Praha 1, přístupná v rámci projektu Artvarium zajímavá a krásná výstava obrazů Kristiny Málkové .

Text Mgr. Terezy Koucké o autorce:

Kristina Málková (nar. 1983) pochází z Prahy a je absolventkou pražské Akademie výtvarných umění (prof. Karel Stretti). Ve svých dílech se soustředí především na nadčasová témata. V její tvorbě se objevuje svět jí blízký zahrnující konkrétní místa i osoby. Inspiraci nehledá jen ve všedním světě kolem sebe, ale také ve světě idejí, lidských představ a vnímání. Zásadní roli v jejích obrazech hraje světlo a jeho působení. Světlo pro ni není jen optickým jevem, ale především duchovním principem, který prostupuje interiéry i figury.
Zajímá ji člověk jako emociální lidská bytost, ale též ranscendentální přesah lidské existence. Opravdovost lidského vnímání a jednání zachytila v obrazech s dětskou tematikou, v jejichž pozadí stojí fascinace čistotou a bezprostředností dítěte. Autorčino výtvarné vyjadřování je realistické a nechybí mu velký smysl pro zachycení atmosféry a zároveň jakéhosi „bezčasí.“

Mgr. Tereza Koucká

….

On-line výstav a virtuálních prohlídek už máme dost, chceme lidi, kteří se mohou přijít podívat na expozici naživo:)
A je to tady.
ARTVARIUM!:)
 
Pasáž českého designu je v podstatě prosklená (a krásná!) galerie v samém centru Prahy (Na Příkopě 24) a hlavně – denně otevřená, vstupné po vás nikdo chtít nebude a bude-li pršet – nezmoknete.
Jestli máte chuť a výstavy vám chybí tak moc jako nám, zajděte se mrknout na to, co jsme pro vás připravili.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava obrazů Kristiny Málkové v rámci projektu Artvarium