Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava obrazů Adama Jílka pro charitativní nadaci Krása pomoci

20. 10.-2. 11. / Staroměstská radnice / Malba

Jenom do 2. 11 .2021 bude ve výstavním sále ve 2.patře Staroměstské radnice, Praha 1, zdarma přístupná velmi zajímavá, krásná a znepokojující výstava obrazů Adama Jílka pro charitativní nadaci Krása pomoci.

Umění léčí duši. A realistické obrazy Adama Jílka se pokusí vyléčit samotu. Část z výtěžku z jejich prodeje totiž poputuje na projekt Doma bez obav Nadace Krása pomoci. Vystaveny budou do 2. listopadu 2021 na Staroměstské radnici a právě tam bude možné si je zakoupit a pomoct tak seniorům, kteří zůstali sami.

Adam Jílek, nar. 1989

Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, který prošel mnoha ateliéry od klasické malby až po restaurování klasických malířských děl. Adam Jílek vybočuje nejenom svým talentem, ale především osobitým a velmi dobře rozeznatelný rukopisem. Ve svých obrazech znázorňuje převážně zvířecí motivy, do kterých vkládá své příběhy, jak z osobního života, tak kritiku dnešní uspěchané doby a lidských neřestí. V obrazech si ten svůj vlastní příběh najde i každý jednotlivec sám.

Adamova díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Evropě i USA. Má za sebou několik zajímavých výstav, například v Národní galerii, v Tančícím domě v Praze nebo také na Floridě v Miami. V roce 2019 ho magazín Forbes zařadil do svého prestižního žebříčku 30 pod 30 mladých talentovaných Čechů do 30 let, kteří vynikají ve svém oboru. Podílel se na tvorbě kolekce šatů ve spolupráci s českou přední módní návrhářkou Beatou Rajskou.

Facebook

InstagramFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava obrazů Adama Jílka pro charitativní nadaci Krása pomoci